Pastă de modelat - Albă 1 kg
Pastă de modelat de înaltă calitate, ideală pentru crearea de figurine, decorațiuni, topper-e pentru torturi, volănașe sau fundițe. Este mai fermă decât fondantul, nu se lipește și își păstrează forma după uscare. Poate fi colorată cu vopsele alimentare sau pictată după ce s-a uscat.
Utilizare: Înainte de utilizare, frământați bine pasta pentru a o face netedă și flexibilă. Pentru întărire, se poate adăuga praf CMC/Tylo (max. 1 linguriță la 250 g). Pentru stabilizarea figurilor, recomandăm utilizarea de spaghete uscate.
Compoziție: 78 % zahăr, sirop de glucoză, grăsime vegetală (ulei de palmier), umectant E422, agenți de îngroșare E414, E415, emulsificatori E471, E322, acid E330. Poate conține urme de migdale. Nu conține gluten.
Depozitare: A se păstra într-un loc uscat și răcoros (15-20 °C).
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!